This year I decided I was not spending 200+ for the boys to take ONE lesson. I bit the bullet and started looking for used snowboards. I finally found the right size, along with bindings, helmet and boots. Not just one set, but TWO!! Pretty fantastic. Now, all I have to do is buy the lift tickets a few days in advance and I can get them on the mountain for 6 hours at 33.00 each. Not too shabby!

